Co je psychoterapie? 

Psychoterapie je především mezilidské setkání, zkušenost, kde si člověk může postupně, v klidu ujasnit povahu svých vztahů s ostatními lidmi, způsob komunikace s druhými, více poznat sám sebe, vyrovnat se s různými zážitky, a tím se více osvobodit od toho, co ho tíží. Psychoterapeut vše s klientem sdílí, nehodnotí, zda je něco špatně nebo dobře, ale snaží se vytvořit prostředí, kde je možné o všem volně, svobodně hovořit.

Součástí psychoterapie je také později prozkoumávání a snaha o porozumění vztahu mezi klientem a terapeutem. Přes porozumění tomuto konkrétnímu vztahu klient pak může poznat více sám sebe, zažít si jakým způsobem vytváří a prožívá vztahy kolem sebe.

Jak probíhá psychoterapeutické sezení? 

Každé setkání trvá 50 minut. Klient hovoří o svých myšlenkách a pocitech tak, jak ho samotného napadají. Přicházejí tak různá témata, kterými se klient a terapeut společně zabývají. Je zcela na klientovi, kdy a o čem bude hovořit. První konzultaci si domluvíme telefonicky nebo emailem. Obvykle po domluvě na prvním setkání nabízím ještě 3 – 5 sezení, abyste si na svou kůži vyzkoušeli způsob mojí práce. Poté vyhodnotíme, zda je pro vás naše setkávání přínosné a jestli v něm chcete pokračovat.

Jak dlouho psychoterapie trvá? 

Je to různé, ale obvykle je psychoterapie dlouhodobý proces, který většinou trvá několik měsíců. Pro hlubší sebepoznání a trvalé pozitivní změny je třeba intenzivnější práce a pravidelné setkávání. Interval schůzek je ideální pravidelně jednou týdně nebo alespoň jednou za 14 dní. V případě kratší trvání spolupráce mluvíme spíše o poradenství. To trvá zhruba 3-5 sezení a je více zaměřené na zmapování a řešení konkrétního problému bez hlubších souvislostí.

„V drobných věcech se spolehni na rozum, ve velkých věř srdci.“

Freud

Psychoterapie Jičín
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.